קיבצי קוקי

מהם קיבצי קוקי?

קובצי קוקי הם קבצים קטנים שפלטפורמות מסוימות, כגון דפי אינטרנט, יכולות להתקין במחשב או בהתקן הנייד שלך. הפונקציות שלה יכולות להיות מגוונות מאוד: לאחסן את העדפות הגלישה שלך, לאסוף מידע סטטיסטי, לאפשר תכונות טכניות מסוימות וכו '. לעתים, קיבצי קוקי משמשים לאחסון מידע בסיסי על הרגלי הגלישה של המשתמש או של הצוות שלו, במידה שתלוי, בהתאם למקרה, לזהות אותו.

מה חשיבות קיבצי קוקי?

קיבצי קוקי מסייעים לנו להפיק את המיטב מהאתר שלנו ולספק שירות מותאם אישית יותר. מנקודת מבט טכנית, הם מאפשרים לדפי אינטרנט לעבוד יותר זריז ומותאמים להעדפות המשתמשים. בנוסף, הם עוזרים לנו לשפר את התוכן והשירותים המוצעים, הודות למידע הסטטיסטי שהוא אוסף באמצעותו.

כיצד אנחנו משתמשים בהם?

גלישה באתר זה מניחה שניתן להתקין את סוגי העוגיות הבאים:

לפי הישות שמנהלת אותם:

 • קיבצי קוקי משלו: אלה הם אלה הנשלחים לציוד קצה של המשתמש ממחשב או מתחום המנוהל על ידי הבעלים של דף האינטרנט וממנו השירות מסופק על-ידי המשתמש.
 • קיבצי קוקי של צד שלישי: אלה שנשלחו לציוד קצה של משתמש ממחשב או מתחום שאינו מנוהל על ידי הבעלים של דף האינטרנט, אלא על ידי ישות אחרת המטפלת בנתונים המתקבלים באמצעות קיבצי הקוקי.

על פי תקופת הזמן הם נשארים פעילים:

 • קיבצי קוקי של פעילויות באתר: זהו סוג של קיבצי קוקי שנועדו לאסוף ולשמור נתונים בזמן שהמשתמש ניגש לדף האינטרנט. הם משמשים בדרך כלל לאחסון מידע המעוניינים רק לשמור על מתן השירות המבוקש על ידי המשתמש בהזדמנות אחת. המידע המתקבל באמצעות קיבצי קוקי אלה משמש לניתוח דפוסי תנועה ברשת. בטווח הארוך, זה מאפשר לנו לספק חוויה טובה יותר כדי לשפר את התוכן ולהקל על השימוש בו.
 • קיבצי קוקי קבועים: הם מאוחסנים בדיסק הקשיח והאינטרנט שלנו קורא אותם בכל פעם שהמשתמש מבצע ביקור חדש. לכל קוקי קבוע יש תאריך תפוגה מסוים. קובץ הקוקי יפסיק לפעול לאחר תאריך זה.

על פי תכליתה:

 • קיבצי קוקי טכניים: האם אלה מאפשרים למשתמש לנווט בדף אינטרנט, בפלטפורמה או ביישום ובשימוש באפשרויות או שירותים שונים הקיימים בו, כגון שליטה על תנועה ותקשורת נתונים, זיהוי הפעלה, גישה לחלקי גישה מוגבלת, להפוך את הבקשה לרישום או השתתפות באירוע, להשתמש באלמנטים אבטחה במהלך ניווט, לאחסן תוכן להפצת קטעי וידאו או צליל או לשתף תוכן באמצעות רשתות חברתיות.
 • קיבצי קוקי מותאמים אישית: אלה הם המאפשרים למשתמש לגשת לשירות עם מאפיינים כלליים מוגדרים מראש, המבוססים על סדרה של קריטריונים במסוף המשתמש, כגון: השפה, סוג הדפדפן שבאמצעותו המשתמש ניגש השירות, התצורה האזורית שבה אתה ניגש לשירות, וכו '
 • קיבצי קוקי של ניתוח נתונים: אלו הן אלה שמאפשרות לנו לעקוב ולנתח את ההתנהגות של משתמשי האתר. המידע שנאסף באמצעות סוג זה של עוגיות משמש למדידת פעילות האתר וליצירת פרופילים ניווט המשתמש על מנת להכניס שיפורים על בסיס ניתוח של נתוני השימוש שנעשו על ידי המשתמשים של האתר.
 • קיבצי קוקי לפרסום: הם אלה המאפשרים לניהול, באופן היעיל ביותר האפשרי, את שטחי הפרסום, אם רלוונטיים, נכללים בדף האינטרנט על סמך קריטריונים כגון התוכן הערוך או התדירות שבה מוצגות פרסומות .
 • קיבצי קוקי התנהגותיות: אלה הן אלו המאפשרות ניהול, באופן היעיל ביותר האפשרי, של שטחי הפרסום, אם רלוונטי, הבעלים של האתר כללה באתר אינטרנט. קיבצי קוקי אלה מאחסנים מידע על התנהגות המשתמשים שהושגו באמצעות התבוננות מתמשכת בהרגלי הגלישה שלהם, המאפשרים פיתוח של פרופיל ספציפי להצגת פרסום המבוסס עליו.

כיצד ניתן להגדיר את ההעדפות שלי?

 • כל דפדפני האינטרנט מאפשרים לך להגביל את ההתנהגות של קובץ קוקי או להשבית קיבצי קוקי בהגדרות או בדפדפן. השלבים לעשות זאת שונים עבור כל דפדפן, ויכולים למצוא הוראות בתפריט העזרה של הדפדפן שלך.

  דפדפנים רבים מאפשרים לך להפעיל מצב פרטי שבאמצעותו קיבצי קוקי נמחקים תמיד לאחר הביקור. בהתאם לכל דפדפן זה מצב פרטי, זה יכול להיות שמות שונים. להלן תוכל למצוא רשימה של הדפדפנים הנפוצים ביותר עם קישור להגדרות של קיבצי קוקי ואת השמות השונים של "מצב פרטי" זה:

  המשתמש עשוי להשבית את השימוש בקיבצי קוקי של Google באמצעות האפשרות 'הגדרות מודעה' של Google. ניתן גם להשבית את השימוש בקיבצי קוקי של צד שלישי באמצעות "דף כתב ויתור של יוזמת הפרסום ברשת".

  אם ברצונך ליצור איתנו קשר בנוגע למדיניות קיבצי הקוקי שלנו, תוכל לעשות זאת בכתובת aragon@gotoaragon.com